stworzenie.org -> MULTIMEDIA -> Nasze książki
Nasze książki


Oczywiście istniały :)  Nauki przyrodnicze mają za zadanie badać, w jaki sposób działa wszechświat. Jest to jak najbardziej zadanie dla ludzi, które Bóg im zlecił. Praktycznie we wszystkich dziedzinach nauki nie da się uciec od pytań o pochodzenie materii, praw przyrody, umysłu itd. Bóg nie jest przeciwny badaniom naukowym, wręcz przeciwnie ? zachęca nas do nich. On stworzył ten świat abyśmy, oglądając go i podziwiając, poznali naszego Stwórcę. Zostaliśmy przez Boga tak stworzeni, że mamy naturalne pragnienie rozumienia tego w co wierzymy. Także w kwestii stworzenia mamy prawo weryfikować relację biblijną. Lektura tej książki przekonuje, iż w takiej konfrontacji chrześcijanie wygrywają z teorią naturalistycznego pochodzenia życia.

Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, Aleksander Barański postanowił napisać tę książkę, ponieważ brak jest podobnej pozycji na polskim rynku literatury kreacjonistycznej. Większość materiałów, które można napotkać, zajmuje się szczegółową analizą danego zagadnienia, przez co nie dają ogólnego, całościowego spojrzenia na problematykę. Książka ta nie jest z zasady pracą naukową. Za to mówi wiele o tym, że wiara wcale nie jest ślepa, jak również pokazuje świat z perspektywy innej niż najbardziej w dzisiejszych czasach popularna (teoria ewolucji). Założeniem tej publikacji jest, aby w swoim przekazie była, na ile to możliwe, łatwa w odbiorze. W związku z tym, autor unikał skomplikowanych pojęć naukowych, a jeżeli takie się pojawiają, są możliwie prosto wyjaśniane. Dzięki temu praca ta powinna być zrozumiała dla wszystkich czytelników.

Do kogo kierowana jest ta książka? Praktycznie do każdego czytelnika, jednak w szczególności mogą z niej  skorzystać rodzice i osoby zajmujące się szeroko rozumianym nauczaniem - czyli ludzie spotykający się z różnymi pytaniami na temat nauki i wiary. Zagadnienia opisane w  książce są bezcenną pomocą, pozwalającą  udzielić odpowiedzi na najczęściej pojawiające się niejasności, wątpliwości - w prosty i czytelny sposób. Wybór tematyki  nie jest przypadkowy - autor dokonał przeglądu zarówno przesłanek naukowych, jak też biblijnych przekazów. Porównanie wypadło bardzo ciekawie: okazuje się, że między odkryciami nauki  a  wiarą istnieje solidny pomost. Jednak nie jest to wiedza powszechna, stąd  pomysł by napisać taką książkę.


Więcej informacji o książce na stronie  wydawnictwa Ramit.  Publikacja jest  dostępna  w formie elektronicznej.

                                                                                                       


aktualizacja 2014-03-15